Βράβευση του σχολείου μας

ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ

Το 2ο Δημοτικό Σχολείο Ξάνθης και οι εκπαιδευτικοί Μιχαλιέρη Ευαγγελία, Σταγγώνη Ασημίνα και Χατζηπαναγιώτου Χρυσούλα, οι οποίες υλοποίησαν  περιβαλλοντικό πρόγραμμα  τη σχολική χρονιά 2021-2022 με τη Δ τάξη στα πλαίσια του Διεθνούς Θεματικού Δικτύου “Μαθαίνω για τα Δάση”, βραβεύονται για την επιτυχή υλοποίηση του προγράμματος ,καθώς υπήρξε πολυδιάστατη προσέγγιση του θέματος.

Η βράβευση γίνεται από την Ελληνική Εταιρεία Προστασίας της Φύσης,που είναι ο φορέας υλοποίησης του Διεθνούς Θεματικού Δικτύου “Μαθαίνω για τα δάση”, σε συνεργασία με την Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση Λάρισας .

Η εκδήλωση Βράβευσης πρόκειται να διεξαχθεί στον Κινηματογράφο ΔΑΝΑΟΣ 1 (Λ. Κηφισιάς 109,Αθήνα) ,το Σάββατο 13 Απριλίου 2024.

Ευχόμαστε οι μαθητές μας να κρατήσουν για πάντα την αγάπη τους για το δάσος και να ενεργούν και ως ενήλικες με αίσθημα ευθύνης .