Ευχούπολη

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Ανταποκρινόμενοι στο κάλεσμα του δήμου Ξάνθης, που οργάνωσε τη δράση στολισμού Χριστουγεννιάτικων δέντρων, ξεκινήσαμε τον στολισμό του χριστουγεννιάτικου δέντρου του σχολείου μας στην «Ευχούπολη», στην κεντρική πλατεία της πόλης μας. Το στολισμό ξεκίνησε σήμερα το τμήμα Δ2, με στολίδια που δημιούργησαν  τα παιδιά στην τάξη με τη βοήθεια και την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού του τμήματος, κας Ευαγγελίας Μιχαλιέρη καθώς και του εκπαιδευτικού Εικαστικών, κου Κωνσταντίνου Καμαργιάνη. Τις επόμενες ημέρες θα ακολουθήσουν κι άλλα τμήματα του σχολείου μας για να προσθέσουν τα χειροποίητα στολίδια τους. Μετά το πέρας των εορταστικών εκδηλώσεων το δέντρο μας θα μεταφερθεί στην αυλή του σχολείου μας και οι μικροί μαθητές μας θα αναλάβουν τη φροντίδα του, σε μια προσπάθεια να μάθουμε να αγαπάμε και να φροντίζουμε το περιβάλλον.