Δράση της Φιλανθρωπικής Οργάνωσης “ΑΠΟΣΤΟΛΗ” της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών

ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
[smartslider3 slider=6]

Την Τρίτη 17 Δεκεμβρίου 2019 βρέθηκε στο σχολείο μας ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Ξάνθης και Περιθεωρίου κ.κ. Παντελεήμων, συνοδευόμενος από τον Πρωτοσύγκελλο Αρχιμ. Σωφρόνιο Γκουτζίνη, ο Διευθυντής της Φιλανθρωπικής Οργάνωσης της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών “ΑΠΟΣΤΟΛΗ” κ. Κων/νος Δήμτσας, συνοδευόμενος  από την υπεύθυνη Β. Ελλάδος κ. Όλγα Παπαχαρίτου και η Αναπληρώτρια Διευθύντρια Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης κ.Δήμητρα Ντομπρίκη. Οι μαθητές μας τους υποδέχθηκαν τραγουδώντας τους τα παραδοσιακά κάλαντα των Χρσιτουγέννων.

Ακολούθησε η διανομή τσαντών με σχολικά είδη σε όλους τους μαθητές του σχολείου μας από τον Σεβασμιώτατος,τον κ. Δήμτσα και τους συνεργάτες του.  Αξίζει να σημειωθεί ότι οι σχολικές τσάντες κατασκευάσθηκαν από ομογενείς μαθητές των ΗΠΑ, με πρωτοβουλία του  Σεβασμιώτατου πρώην Αμερικής κ. Δημητρίου.Ο Σεβασμιώτατος  και ο κ. Δήμτσας μετέφεραν προς τους μαθητές τις ευχές και ευλογίες του Μακαριώτατου Αρχιεπισκόπου Αθηνών και πάσης Ελλάδος κ. Ιερώνυμου.