ΚΟΠΗ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑΣ 2018

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Την παρασκευή 19 Ιανουαρίου 2018 κόπηκε στο σχολείο η Βασιλόπιτα για το νέο έτος. Ο σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου Δημοτικού Σχολείου πρόσφερε την Βασιλόπιτα για τους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές του σχολείου και στους τυχερούς που έπεσε το φλουρί δώρο ένα βιβλίο.

Ο Διευθυντής του σχολείου κ. Κουράκος Γεώργιος έκοψε την πίτα για τους εκπαιδευτικούς,

ενώ στους μαθητές των τμημάτων μοιράστηκαν από τους δασκάλους ατομικά τσουρεκάκια ένα εκ των οποίων είχε το τυχερό φλουρί.

Τυχερή του συλλόγου των εκπαιδευτικών και εργαζομένων στο σχολείο η κ. Ευθυμιάδου Βασιλική η οποία μαζί με τους τυχερούς μαθητές και μαθήτριες του σχολείου παρέλαβαν από ένα βιβλίο.

Ευχόμαστε Χρόνια πολλά, υγεία και ευτυχία, χαρούμενο και δημιουργικό νέο έτος 2018 σε όλους τους μαθητές, γονείς, εργαζομένους και εκπαιδευτικούς τους σχολείου, αγάπη και ειρήνη σ’ όλο τον κόσμο!